• jf showcase 3

  KALİTE

  Mükemmel kaliteyi yüksek talep oluşturur.
 • jf showcase 1

  TECRÜBE

  Farklı sektörlerde tecrübe ve market bilgisi...
 • jf showcase 3

  ÜRÜN PORTFÖYÜ

  Genel ve farklı sektörleri kapsayan geniş ürün portföyü.
 • Demo

  EKİP

  Uzman ve tecrübeli ekip...
 • Demo

  ÇEŞİT

  Her türlü uygulamalar için alternatif kostik çeşitliliği

TAŞIMA-LOJİSTİK

Sodyum Hidroksit kimya ve birçok endüstride kullanılan temel bir bileşiktir. Sodyum Hidroksit, diğer adıyla Kostik, beyaz renkte nem çekici bir maddedir. Suda kolaylıkla çözünür ve yumuşak kaygan ve sabun hissi veren bir çözelti oluşturur. Herhangi bir kokusu yoktur, sıvı veya katı halde bulunur. Katı olarak payet/flakes, boncuk/prills-pearls gibi şekillerde olur. Sıvı formda ise genelde sulu çözelti şeklinde bulunur. İnsan dokusuna kaşındırıcı bir etkisi vardır.

 

Sıvı kostik taşımaları; genel olarak tren vagonu, kare tankeri, gemi ile dökme (ambalajsız) yapılmaktadır. Kullanılacak tahliye hortum bağlantısı ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Mümkün olduğunca az bağlantı yapılmalı, kullanılacak hortum ve contalar standartlara uygun olmalıdır ve devamlı kontrol altında tutulmalıdır. Ayrıca, gerekli güvenlik önlemleri alınmalı, uygun koruyucu kıyafetler (eldiven, gözlük, baret…) giyilmelidir. Yakınlarda su hortumu ve göz duşu olmalıdır.

 

Katı kostik taşımaları ise genelde 25 kg torbalarda, paletli olarak veya big-baglerde denizyolu konteyner ve karayolu tırlarla taşınabilmektedir. Yükleme ve boşaltma sırasında ilgili kişiler dışında kimse alanda olmamalı, gerekli güvenlik önlemleri alınmalı, uygun koruyucu kıyafetler (eldiven, gözlük, baret…) giyilmelidir. Yakınlarda su hortumu ve göz düşü olmalıdır.